Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri
Kanguru Matemati̇k Sınavı | Tunçsiper Okulları Eğitim Kurumları

Kanguru Matemati̇k Sınavı

Kanguru Matemati̇k Sınavı

Kanguru Matemati̇k Sınavı

Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli olarak dünya genelinde 80'den fazla ülkede uygulanan bir matematik yarışmasıdır. Bu yarışma, öğrencilerin matematikle ilgilerini artırmayı ve matematik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemleri içermektedir. Aynı zamanda, matematikte yetenekli olan öğrencilerin ilgisini daha da geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Kanguru Matematik Sınavı, Türkiye'de 2014 yılından itibaren uygulanmaya başlanmıştır. Her yıl Mart ayının 3. haftasında, dünya genelinde 6 milyondan fazla öğrenci bu önemli uluslararası organizasyonun bir parçası olmaktadır. Biz de merkez okul olarak kendi öğrencilerimizin yanı sıra dışardan gelen öğrencilerle de Kanguru Matematik Yarışması'na katılmaktayız.

Bu yarışma, öğrencilerimizin matematik alanındaki yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla önemli bir fırsat sunmaktadır. Kanguru Matematik Sınavı'na katılan öğrencilerimizin motivasyonunu artırmak ve matematikle ilgili becerilerini daha da ilerletmek için özel olarak çalışmalar yapmaktayız.

Öğrencilerimizin bu uluslararası yarışmada başarı elde etmeleri, hem kendileri için büyük bir gurur kaynağı olacak hem de okulumuzun matematik alanındaki başarısını artıracaktır. Kanguru Matematik Sınavı'na katılan tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.