Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri
Anaokulu | Tunçsiper Okulları Eğitim Kurumları

Anaokulu

TUNÇSİPER ANAOKULUNDA YAŞAM

Çocuklarımız yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflarda serbest oyun oynayarak arkadaşlarıyla iletişim içinde güne başlarlar. Çalışan aileler düşünülerek 07.30’da okulumuz açılmaktadır. 08.45-09.15 saatleri arasında açık büfe sabah kahvaltılarını yapan çocuklarımız Beden Eğitimi öğretmenimiz ile sabah sporu yaparlar. Günlük akış programımız ailelerimize haftalık program olarak verilir. Öğrencilerimiz gün boyunca programda yer alan akademik ve sosyal etkinliklere katılırlar. 16.30’dan itibariyle günlük programımız sona erer. Okul servisi ile giden öğrencilerimiz saat 16.50’de görevli öğretmenlerimiz tarafından servislerine götürülür. 17.00 itibariyle nöbet sınıflarımız oluşturulur. Çalışan velilerimiz için nöbetçi öğretmenlerimiz gözetiminde çocuklarımız saat 18.00’a kadar etkinliklere devam ederler.

 

EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Anaokulu eğitim programımızda Montessori Eğitim araçlarından her çocuğumuzun faydalanması sağlanır. Ayrıca proje tabanlı öğrenme Reggio Emilia, yaşayarak öğrenme High/Scope ve GEMS Fen öğretimi gibi programlarla desteklenir. Hazırlık sınıflarımız ilkokula hazırlık oryantasyon programı uygulanır. Maksimum 18 kişilik ferah ve geniş sınıflarımızda öğrenim gören çocuklarımıza okul öncesi bölümü mezunu sınıf öğretmenleri, Türk- yabancı İngilizce öğretmenler ve branş öğretmenlerimiz eşlik eder.

 

YEMEK

Yemek menülerimiz, sağlık birimimiz tarafından incelenir, öğrencilerimizin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak okul mutfağımızda kendi aşçılarımız tarafından hazırlanır. Sabahları kahvaltımızda demleme usulü ıhlamur ile açık büfe sabah kahvaltısı sunulur. Öğle yemeklerinde mevsime uygun taze sebze ve et ürünlerine yer verilir. İkindi kahvaltılarımızda her gün 3 çeşit yiyecek sunulur. Sağlık açısından alerjik beslenme hassasiyetleri bulunan öğrencilerimiz için çocuğa özel menüler hazırlanmaktadır.

 

SAĞLIK

Okul bünyesinde bulunan tam zamanlı sağlık biriminde görev alan sağlık çalışanları; öğrencilerimize, personelimize, velilerimize ve misafirlerimize hizmet vermektedir. Anaokulumuzda tam gün hemşiremiz ve okul hekimimiz çocuklarımız ve çalışanlarımızın sağlık sorunlarının çözümünde yardımcı olmaktadır.

 

GÜVENLİK

Tunçsiper’de tam teşekküllü bir güvenlik hizmeti verilebilmesi için yerleşkemizin tamamında profesyonel bir yapılanma vardır. Okulumuzun tüm alanları 7/24 güvenlik kameraları ile izlenmektedir.

 

ULAŞIM

Öğrencilerimizin okula güvenli bir şekilde gidip gelebilmesi için araçlarımızda; servis rehberleri görev yapmaktadır. Koltuk sayısı kadar öğrenci alan araçlarımızda her koltukta emniyet kemeri mevcuttur ve öğrencilerin emniyet kemerlerini takmaları zorunludur. Okulumuz servis hizmetleri …………………….. tarafından gerçekleşmekte ve öğrenci servislerimiz Bursa’nın tüm merkez ilçelerini içeren geniş bir ağı kapsamaktadır. 

 

GİYİM

Öğrencilerimiz, özel etkinlik günleri dışında okul eşofmanı, okul tişörtü ve yaz aylarında okul şortu giyerek okula gelirler.

 

Tatil Uygulamaları

 • Anabilim Anaokulları resmi yayın kanalları tarafından bildirilen tüm milli ve dini tatiller süresince kapalıdır.
 • Anaokulları kar, afet vb. gibi durumlarda MEB tarafından bildirilen süre boyunca kapalıdır.
 • Anaokullarımız yarıyıl tatilinde MEB tarafından yayınlanan genelge uyarınca iki hafta tatildir.
 • Anaokullarında Temmuz-Ağustos aylarında açılan yaz okuluna katılım isteğe bağlı olarak gerçekleştirilir.

 

Anaokulumuzda Yabancı Dil Eğitimi

Tunçsiper çatısı olmanın ayrıcalıklarından biri de öğrencilerimizin anaokulu seviyesinden itibaren haftalık 12 ders saati yabancı dil eğitimi almaya başlamalarıdır. Programımız Whole Child Approache (Bütün yönleriyle çocuk eğitimi) yaklaşımı referans alınarak hazırlanmıştır. Türk ve yabancı öğretmenlerin girdiği programda dinleme ve konuşma temelli bir program uygulan maktadır. Yabancı dil eğitimi oyunlar, şarkılar, yarışmalar ve değişik etkinliklerde yaşantısal bir öğrenme ortamında akıllı tahta uygulamalarıyla haftada 10 ders saati İngilizce ve 2 ders saati almanca şeklinde sunulmaktadır.

 

REHBERLİK

Kişilik Geliştirme Programı

 • Tunçsiper Anaokulu , "Her çocuk özeldir." ilkesinden hareket eder.
 • Anaokulunda rehber öğretmen çocuklara, öğretmenlere ve ailelere danışmanlık eder.
 • Sınıflarda bizzat bulunarak her çocuk hakkında gözlemler yapmaktadır.

 

Tunçsiper Anokulu Rehberlik Birimi çalışmalarının temelini; okul öncesi dönemde öğrencilerin bilişsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişiminin desteklenerek, bireysel yetenek ve becerilerin keşfedilmesi ve bunların gelişmesine destek olunması oluşturur. Rehberlik Birimi ve sınıf öğretmeni tarafından öğrencilerimizin 5 farklı gelişim alanında (dilsel, bilişsel, öz bakım, motor, sosyal-duygusal gelişim) dönem içinde yaş gruplarına göre oluşturulan öğrenci değerlendirme raporları, çocuğunuzun evdeki ve okuldaki bireysel gelişimi ile ilgili detaylar, bireysel veli görüşmelerinde veliler ile paylaşılır. Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin kişilik, zihin ve beden gelişimi açısından birinci sınıfa hazır olup olmadığını belirlemek amacıyla okul olgunluğu çalışmaları yapılır ve bu çalışmaların sonuçları ikinci dönem yapılan bireysel veli toplantılarında aileler ile paylaşılır. Ayrıca her dönem düzenlenen genel veli toplantılarında eğitim sistemi, genel sınıf çalışmaları ve branş derslerimizle ilgili aktarımlarda bulunulur. Rehberlik servisi öğrencinin gelişimini izlemek ve yönlendirmek amacıyla belirli zamanlarda sınıf,  branş öğretmenlerinin ve okul yöneticilerin bulunduğu rehberlik değerlendirme toplantıları yapar. Bu toplantılarda her öğrenci ayrı ayrı değerlendirilir, gözlem raporları okunur ve değerlendirmelere göre önlemler alınarak velilerle paylaşımlarda bulunulur.

Öğrenciler, erken yaşlardan itibaren kişilik becerilerini geliştirerek gerçek hayattaki başarının anahtarına sahip oluyor. Program kapsamında öğrencilere kazandırılan başlıca kişisel yeterlikler şunlardır:

 • Değerler Eğitimi
 • Kendini Tanıma
 • Güvenli ve Sağlıklı Yaşam
 • Öz Yeterlik
 • Etkili İletişim
 • Çatışma ve Sorun Çözme
 • Sosyal Yaşam ve Profesyonel Yaşam Becerileri

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi

Bireyin kendini tanımasına, anlamasına, problem çözme becerilerini geliştirebilmesine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edilebilmesine, çevresiyle uyumlu ilişkiler kurmasına yönelik koruyucu ruh sağlığı hizmeti verir.

 

Öğrencilerimizle Bireysel Rehberlik

 • Sosyal Uyum
 • Anne-Baba-Çocuk İletişimi
 • Olumlu Davranışlar Geliştirme
 • Öfke Kontrolü / Çatışma Çözme Becerileri
 • Psikolojik Sorunlar